„Čím menej chceš tým viac dostaneš“

Autor: Kristen Luptáková | 15.1.2011 o 22:40 | (upravené 18.1.2011 o 14:07) Karma článku: 4,44 | Prečítané:  939x

Chcete? Prajete si? Jednoducho túžite po čomkoľvek? Pozor na silu Vašich želaní môže sa Vám totiž prihodiť opak a sprevádzať ho bude aj veľké sklamanie... Ako všetko aj želanie potrebuje mieru. A ak to zmiernite bude to viacnásobné to som sa dnes naučila a uložím si to hlboko do môjho srdca :)!

 

Niekedy stačí tak „málo“ aby sa človek stal lepším. A dokonca som ochotná pre to „málo“ urobiť čokoľvek lebo iba to „málo“ ma momentálne drží na vodou. Najúžasnejšie na tom všetkom je nie len to samotné „málo“ ale aj jeho sprievodné javy. Počas celého toho sa totiž strašne veľa vecí učím. Chápať, vnímať a načúvať. Nie je nič lepšie ako keď niekomu načúvate a on dokáže počúvať Vás. Ticho a bez náznaku počúva slová ktoré hovoríte a pohľadom ako keby sa dotýkal Vášho srdca. Práve to som potrebovala aby sa niekto dostal hlboko do mojej duše a pochopil to všetkoCH čo tam nájde. A dokonca ma ten človek dokázal aj niečo naučiť a ja som nemala problém to prijať.

Každý z Vás má/mal nejaké sny, túžby alebo ciele. Občas je túžba silnejšia ako my. Táto túžba nás ženie do maxima a dokážeme v tomto stave snáď čokoľvek! Ale dnes som ma upútal jeden zaujímavý a inteligentný výrok: „Čím menej chceš tým viac dostaneš“. Ak si túto vec uplatním do praxe, a pozriem sa o pár mesiacov/rokov späť spomeniem si na čokoľvek v tejto súvislosti vždy sa to premietlo do praxe. Ak som si niečo želala tak to väčšinou nevyšlo a potom bolo sklamanie tak veľké, že som z toho bola dlho zdrvená. Práve dnes v deň ktorý som považovala za fádny, lebo som nedúfala, že dopadne tak ako dopadol som sa vďaka vyššie spomínanému výroku naučila vec ktorú budem v budúcnosti aplikovať počas celého svojho života.

Pokiaľ sa budem z niečoho radovať bude to primeranej intenzity za sprievodu primeraných emócií. Niekedy by sa človek mal ovládať aby sa príliš nesklamal. Niektoré veci sa musia najprv dlho opakovať aby sme pochopili, že niečo nie je OK! A tak to je aj v reálnom živote. Ja som emotívna osoba ktorá niekedy pri prežívaní toho všetkého nápor emócií nezvláda. Preto je potrebné ako by som to nazvala moje emócie „prefiltrovať“. Dokonca aj šťastie si zaslúži istú dávku intimity ako každý jedinec. Odteraz nech si budem želať čokoľvek určite si budem pripúšťať aj možnosť, že to nemusí dopadnúť tak ako by som si predstavovala. Želám teda aj Vám nech sa s akýmkoľvek problémom popasujete dravo a svoju radosť z úspechu prežívate primerane emotívne!

P.S. Niekedy aj na ten najhorší problém stačí iba úprimný úsmev a objatie. Zdá sa to zložité? Tak to skúste :).

 

S pozdravom a prijatím len toho najlepšieho autorka Kristína Kristen Luptáková :)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin má k prezidentskej petícii bližšie, ako priznáva

Čím viac hlasov, tým ľahšie rozhodovanie o kandidatúre, tvrdí konšpirátor a bývalý minister spravodlivosti. Zneužitia svojich údajov sa nebojí.


Už ste čítali?