„Prosím nezabudnite snívať ...“

Autor: Kristen Luptáková | 21.1.2011 o 21:58 | Karma článku: 3,86 | Prečítané:  706x

Keď som bola malé dieťa, starká mi rozprávala na dobrú noc rôzne rozprávky. Jednalo sa buď o príbehy ktoré určite poznáte: „Červená čiapočka“, „Vlk a a sedem kozliatok“, či rozprávku „Perníková chalúpka“. Niekedy však moja starká zapojila fantáziu a príbehy si vymýšľala. Obdobie detstva bolo pre mňa plné snov, ideí a fantázie. Myslíte, že v dospelosti už na snívanie nemá nikto čas? Nie! Stačí len zavrieť oči a myslieť na niečo príjemné. Je to tak jednoduché ako lusknúť prstom...

Fantázia je niečo čo nepozná bariéru, nemá pravidlá a dokonca Vám spôsobuje príjemný pocit na srdci. Práve pre tieto dôvody si snívanie doprajem aj mojom „pokročilom veku“ :). Príde Vám to smiešne alebo nebodaj absurdné? Pre mňa je do istý druh ozdravenia vlastnej duše. Prečo práve článok na túto tému?

Ľudia sa počas dní ponáhľajú, riešia dôležité veci a takpovediac nezastavia sa. Nemajú čas alebo zabudnú na chvíľočku zavrieť oči, odfiltrovať starosti a prípadnú zlosť. Chodíme do školy/práce, staráme sa o deti a riešime komplikované záležitosti. V detstve sme nemali starosti takéhoto charakteru a tak nám nezostal čas na nič iné len na detskú hravosť a fantáziu.

Malá, štrbavá a copatá Kristínka behala pojašene s úsmevom na tvári a kričala: „Budem princezná“. Snívala o tom ako bude spať vo veži na veľkej posteli s baldachýnom a príde ju zachrániť udatný princ na bielom koni. Neskôr snívala o kariére úspešnej speváčky a dnes? Sníva a mnohých veciach úspechu, pravej láske. Je len obyčajná tínedžerka. Ale okolitý svet ju považuje za dospelú. Ale snívanie jej stále „robí spoločnosť“. Raz sa jej možno splní každá dnes možno naivná predstava. Ale to je len na nej a osude. Budúcnosť ukáže či sa fantázia zhmotní do reality.

Predstavte si napríklad miesto ktoré na Vás pôsobí príjemne. Ak zavriete oči a sústredíte sa na tú myšlienku zrazu nadobudnete pocit, že sa na tom mieste nachádzate. Ak ste príliš lenivý, niekedy stačí predstavovať si „len“ niekoho kto Vám spôsobuje príjemný pocit na duši. Blízkosť nemusí byť skutočná teda fyzická. Hovorí sa, že spriaznené duše sú stále prepojené. Ja tejto teórií verím. Spriaznenú dušu stále hľadám a určite nemám na pláne to vzdať. Predstavujem si stále. A pokiaľ si toho dotyčného človeka predstavím pôsobí to na mňa priam povzbudzujúco. Je samozrejmé, že najlepšie na mňa pôsobí osobný kontakt. Dostáva ma však do neskutočného údivu, akú silu má v sebe tá konkrétna osoba. Moja fantázia ho prijíma bez problémov a myslím, že aj celkom rada :).

Stále Vás to nejako nenamotivovalo? Svoje sny si môžete aj napísať. Otvorte zošit, napíšte báseň, poviedku alebo jednoducho píšte vety. Vety ktoré vypovedajú o pocitoch ktoré prežívate. Poznám aj ďalší spôsob. Fantázia sa dá nakresliť a možno sa Vám dokonca podarí vytvoriť rozprávku. Svoju fantáziu tak doprajete aj niekomu ďalšiemu.

Fantázia je za Vašim chrbtom, sedí pri kuchynskom stole, ráno Vám varí kávu. Fantázia je okolo každého. Fantázia sme vlastne my.

P.S Skúste snívať aspoň na chvíľku za pokus to stojí. Nech sa teda ocitnete v nejakej krásnej predstave. Život vlastne po celú dobu prežívania píše jednu veľkú rozprávku a my sme jej súčasť....

Vaša Kristína Kristen Luptáková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin má k prezidentskej petícii bližšie, ako priznáva

Čím viac hlasov, tým ľahšie rozhodovanie o kandidatúre, tvrdí konšpirátor a bývalý minister spravodlivosti. Zneužitia svojich údajov sa nebojí.


Už ste čítali?