„Teória karmickej facky“

Autor: Kristen Luptáková | 15.4.2011 o 15:28 | Karma článku: 5,57 | Prečítané:  1576x

Naštvaný šéf, podráždená staršia pani alebo nevrlá profesorka na hodine. Či už jedno, druhé alebo tretie ktokoľvek zo spomenutej trojice nám môže spôsobiť pocit, že: „Dnes je najhorší deň v našom živote." Niekoho posilní viera v Boha, Budhu, verí v prevteľovaniem jing - jang vyváženosť dobrého a zlého niečo ako pozitívna a negatívna karma. Niekto dokáže veriť oba sám v seba a tak prežije celý život až do smrti. Mňa nenapadá nič konkrátne len verím, že niečo/niekto usmerňuje naše konanie. A verím tomu čo vždy hovorieva moja mama: „Každému sa vráti všetko zlé ale nemysli si, že niekto tam hore si nevšíma dobré veci ktoré robíš." Vždy ak sa deje niečo zlé záhadne ma zo šlamastiky dostane múdra veta nejakého člena mojej rodiny. Rovnako vznikla aj ória ktorú som si sama pomenovala: „Teória karmickej facky."

 

Poznám jedného človeka nebudem bližšie charakterizovať pohlavie, vek, spoločenské zaradenie či psychickú spôsobilosť však nikdy neviete kedy Vám to prinesie „karmickú facku.“:) Je to bežné nejaká sínusoida ktorá nikoho neminie striedanie dobrého/zlého obdobia, dobrej/zlej nálady, dobrého/zlého životného partnera. Ale tomuto nemenovanému človeku sa to záhadným spôsobom vyhýba. Tu sa teda priamo podsúva otázka: „Ako je to možné?“ Proti tejto konkrétnej osobe môžete totiž použiť tisícky inteligentných, logických, pravdivých argumentov ši dokonca použiť fakty. Pri tejto osobe moja teória zlyháva jedna radosť. Je však dosť možné, že sa to pre túto osobu tam hore, dole napravo, naľavo alebo kde len chcete kumuluje a „karmická facka“ bude bolieť a príde v nečakanom momente.

To, že neexistuje spravodlivosť hovoria pesimisti, realisti, extroverti, introverti, čudáci a niekedy aj ja. Áno, ak sa pozriete na zopár ľudí ktorým život uľahčuje vplyvné meno, rodičia podnikatelia, či solventný milenec nie len s tučným kontom... Ale nikto z nás nevidí za dvere veľkého domu v ktorom tento jedinec žije a možno by sme sa po jednom dni v koži takejto osoby s radosťou vrátili do tej svojej. Spravodlivosť existuje a „karma“ doženie každého z nás zajtra, pozajtra za týždeň alebo za dva roky. Preto si myslím, že aj vo vyššie spomínanom prípade „karmická facka“ len čaká nato kedy nastane ten správny a pre dotyčnú osobu nečakaný moment úderu. My zatiaľ prestaneme voči danej osobe podávať argumenty lebo sme už dávno prišli na ďalšiu plynulo nadväzujúcu teóriu, že dotyčná sa len usmieva „ako Slnko na hnoji“ a my si zbytočne ničíme srdcovo – cievny systém. A tak sa v tomto prípade staneme pasívny a budeme čakať a čakať na druh spravodlivosti a v duchu si opakovať staré, známe heslo: „Karmická facka ťa aj tak doženie.“

Múdrosti od mojej mladej a skúsenej matky nikdy nepovažujem za zbytočné. Niekedy sa možno zdá, že jej rady nepočúvam dôsledne ale nie je to pravda. Všetko si poctivo zaznamenávam v hlave a veľa vecí ma inšpiruje, zamýšľam sa nad nimi. Niekedy sa určite každý z Vás pýta: „O čom písať?“ Pritom život nám ponúka tisícky námetov len ich treba vedieť správne podať.

Či už podvádzate manželku, buzerujete kolegu alebo sa na niekom vyvršujete len preto lebo je oveľa krajší ako vy, moja teória Vás aj tak dostane. Preto snažte sa žiť tak aby sa „karma“ na Vás iba usmievala aj keď je pravda, že sú ľudia čo Vám spôsobujú vredy na žalúdku. O tom je ten život a tak nám nič iné nezostáva, len veriť v tie zázračné veci okolo rovnováhy. Nech veríte v čokoľvek je to určite správne. Usmievajte sa buďte korektný a možno aj tolerantný. Mne pomáha pokora a nikdy ma nezradila.

S pozdravom Kristína Luptáková

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?