„Liečitelia duší s podpisom na recepte“

Autor: Kristen Luptáková | 17.4.2011 o 20:15 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  1038x

Chodenie po ordináciách určite nepatrí medzi Vaše koníčky. Ak táto veta vystihuje aj Vaše pocity vedzte, že patrím do tej skupiny ľudí aj ja. Vlastne dovolím si povedať, že ak by sa zostavoval rebríček, obsadila by som popredné priečky. Niekomu už samotná predstava spôsobuje triašku, že sadne do auta, bude trčať v zápche, zaparkuje vedľa nemocnice a pôjde dnu. Niekto, má zas panický strach z bieleho plášťa, často ne(sterilného) prostredia či nepríjemného zápachu. Nech Vám des a hrôzu pri slove lekár spôsobuje čokoľvek mňa vždy pri živote drží veta: „Emócia je len pocit.“ Tak to vždy skonštatuje jeden nemenovaný človek gestom ukáže na čelo a doplní...“A máš ho iba tu (v hlave).“ Vtedy si predstavím, že zubár ma priotrávi rajským plynom a začnem sa smiať:). Ale vypisuje lekár iba recept na lieky a dáva do poriadku len Vaše fyzické zranenia?

 

Sú profesie ktoré si zaslúžia oceniť požiarnici, zdravotníci, policajti a mnoho ďalších. Možno sa Vám zdá jednoznačná ich úloha ale občas sa „vykoľají“ a zastúpia svojich kolegov v niečom inom. Sedenie v čakárni si vypĺňam plánovaním, že čo budem robiť keď sa vrátim. Som totiž človek plánujúci si všetky veci dopredu. Od doktora očakávam objektívne posúdenie zdravotného stavu a lieky na uzdravenie. Ale nie vždy je to tak o občas nastupuje aj príjemný bonus. V ten deň to bolo aj čakanie v čakárni s nádychom smútku. Musela som sa nedobrovoľne rozlúčiť s lekárkou ale niečo mi to prinieslo.

Niekoľkokrát som tu už písala o „karme“ sínusoide striedaní zlého/dobrého časového obdobia. Vtedy človek potrebuje pomoc akúkoľvek možnú pomoc ktorá mu prehovorí do duše ale mala by byť od niekoho nezávislého. Moja lekárka už podľa vzhľadu na Vás pôsobí veľmi prirodzene: Má dlhé, hnedé vlasy a nepoužíva make-up, pôsobí na Vás dojmom inteligentného človeka. Máte pri nej pocit autority. Po našom stretnutí som uvažovala, že lekár nie je len lekár.

Možno je to preto lebo u lekára trávite dlhšie obdobie pozná Vás ako dieťa, potom ako teenagera a neskôr ako skoro dospelého človeka. Možno preto vie odhadnúť kedy sa cítite psychicky dobre a kedy naopak, máte pocit, že nie je všetko OK. Myslím si, že lekár vie aj uzdravovať dušu a preto ich obdivujem. Ich elán, pracovné nasadenie a ochotu pomáhať. Pomáhať a nepýtať si žiadny doplatok ako v lekárni. S úsmevom Vám povedia, že to všetko bude lepšie. Potom si dodatočne spomeniem na toto: „Emócia je len pocit v hlave.“ Zrazu cítim obdiv, úľavu a niečo tam hlboko je zázračne „upratané“ vtedy začnem uvažovať, že svet by mal oceňovať ľudí so zmyslom pomáhať, so zmyslom byť lekárom a psychológom v jednom, so zmyslom povedať Vám veci ktoré nepovažujete za pravdivé. Vtedy sa nad ich pravdivosťou začnete zamýšľať, potom prejde chvíľa času vy si tie veci začnete uvedomovať a o ďalšiu chvíli ich budete akceptovať.

Po tomto dni som si doniesla svoj zdravotný záznam. V ňom je na môj vek až príliš veľa papierov. Ale čo už narobíme je to raz tak,  vtedy som mala pocit, že tieto papiere tam nemajú čo hľadať, že sa na istú dobu cítim uzdravená. Potom prišiel niekto so širokým úsmevom a skonštatoval: „Mám v zázname len tri strany.“ Začala som sa smiať. Ďalší človek čo vie uzdravovať dokonca bez vysokej školy. Myslím, že bezplatne a rád:).

Sú ľudia uzdravujúci vašu telesnú schránku a zároveň uzdravujúci vaše telo. Sú ľudia čo sa bezstarostne usmejú povedia nejakú teóriu vy začnete rozmýšľať, že má ten človek vlastne pravdu. Je jedno či sú to liečitelia s podpisom na recepte, naše matky, staré matky, milenci, životný partneri alebo filozofovia z povolania. Vzdávam hold lekárom, požiarnikom, policajtom, rodičom, priateľom. Každému kto sa zobudil jedného dňa s pocitom: „Idem pomáhať ľudom.“ Možno sa za pomoc ľudom bude raz odovzdávať cena a možno si každého stačí ohodnotiť vo vlastnom vnútri a to si bude najviac ceniť.

Nech teda uzdravujete alebo chcete byť uzdravený. Je jedno či ste jedno, druhé alebo dva v jednom prajem Vám nech to všetko ide ako má alebo ako spieva múdra slečna: „Nech sa deje, čo sa má aj z toho mála málo sa dá.“

Majte sa krásne s pozdravom Kristína

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?