„Milovať bezdôvodne“

Autor: Kristen Luptáková | 19.4.2011 o 21:15 | (upravené 19.4.2011 o 21:48) Karma článku: 4,36 | Prečítané:  1059x

Nikto, nikdy nevedel ako vlastne vznikla. Je viac než pravdepodobné, že sa nato dodnes nepríde. Ak sa však aj napriek všetkému podarí niekomu odhaliť to nezvyčajné tajomstvo, v dnešnom materiálnom svete v ktorom úradujú peniaze a materiálne záležitosti bude chcieť svoj objav dotyčný človek speňažiť. Možno sa z toho človeka stane milionár bude si užívať všetky materiálne rozkoše tohto sveta, bude žiadať neskutočne veľké peniaze za poskytnutie rozhovoru. Bude najžiadanejšia svetová hviezda a „hračka“ médií. Utvoria sa dve skupiny ľudí jedna bude jeho odhalenie uznávať a pre druhú bude zatratený klamár. Však prišiel na neskutočný objav zodpovedal otázku ktorú si kladieme všetci: Odkiaľ sa v nás berie ten pocit?“ Na tému toho pocitu sa dá písať a diskutovať mnoho pritom je to vlastne tak jednoduché... O čom je reč? O láske predsa:)!

 

Vzťahov nemusíte zažiť až tak veľa aby ste vedeli rozlíšiť čo je zle. Myslím nie v tom danom momente keď ten vzťah prežívate ale až postupom času. Vtedy objavíte tie tzv. chybičky krásy. Na túto tému som myslela už veľmi dávno len som si potrebovala uležať o čom vlastne písať a čo chcem povedať. Kedysi som sa vedela s odvahou „zabrdnúť“ do „problematiky“ mužov ale dnes, som už značne dospela a tak to vnímam inak. Mužov, lásku tie mužsko-ženské vzťahy, už pre mňa nie sú v tej detskej rovine nemám ich potrebu kritizovať až tak ostro ale možno aj k tomu sa raz vrátim.

Fenomén s názvom „Láska“ nás zasiahne možno očakávane alebo nás šokuje a my sme istú dobu omráčený jej účinkom. Potom nastane to obdobie neutrálna a ustáli sa všetko na jednej hladine. Vtedy si kladieme otázky: „Je to ten pravý?“ Uvažujeme či s dotyčným chceme zostať robíme si takzvané „Pre a proti“ (U mňa vo všeobecnosti zaznávaná metóda pretože som nerozhodná). Zrazu prekáža ochlpenie v podpazuší, vôňa deodorantu, briadka...

Zaľúbený okrem chýb na sebe hľadajú dokonalé veci, prídu si vzájomne najkrajší, najmúdrejší, najdokonalejší. Plánujú si dokonalé hniezdočko lásky, ideálne deti, zamestnanie no realita sa po pár mesiacoch zdá iná. Po istej dobe mužom adresujeme otázku: „Prečo ma vlastne miluješ?“ „Milujem ťa preto, že si inteligentný/á, vieš ma rozosmiať, je mi s Tebou tak dobre. Znejú klasické odpovede na túto otázku.

Stal sa mi aj tento prípad, že som na tanieri dostala všetky moje pozitívne vlastnosti, počula som prežité zážitky. Bola som spokojná v tom momente ma to naplnilo šťastím a tento variant odpovede bol pre mňa dostačujúci a dôverovala som mu do času...

Možno do času keď som skutočne reálne dospela. Myslím v emocionálnej/citovej stránke. Ohľadom citov. Lebo až keď dospejete tak pochopíte, že aj iná odpoveď môže veľa znamenať pritom nemusí poukazovať na nič konkrétne. Rozhovorov s mužmi bolo veľa a vzťahov ešte málo ale druhá možnosť ma priviedla k zásadnému obratu k fráze/dnes už aj určitej filozofií a to: „Miluj bezdôvodne.“ Dostala som totiž nasledovnú odpoveď: „Milujem ťa preto lebo to niekde hlboko v sebe cítim. Na lásku netreba vždy dôvody, sú veci niekde napísané ktoré proste nevysvetlíš.“

Áno, je to pravda dostala som dokonca vymenované aj tie pozitívne vlastnosti to čo je na mne údajne to najlepšie. Niekedy proste na lásku nepotrebujete zdanlivé dôvody možno to riadi nejaké ústredie a vy proste narazíte na niekoho „Osudového“ niekoho, koho si musíte iba chrániť. Pretože takého partnera stretnete len jeden raz za život. Iba niekto kto Vám povie, že nemusí mať zjavné dôvody na to aby Vás miloval stojí za zmienku. Nikto kto zvládne Vašu tvár ráno nenamaľovanú, vezme Vás za ruku v obchodnom centre aj keď nemáte svoj deň. Povie nepotrebujem dôvody na to, že milujem a vzápätí Vám vymenuje tisícky dôvodov ktoré na Vás miluje. Napíše Vám list a proste pre neho existujete iba VY.

Nech už Vám lásky hovoria dôvody alebo nie vždy to má zmysel takže nerobte po prečítaní článku žiadnu paniku. Len som chcela poukázať na to, že nie všetko v živote sa dá odôvodniť a aj tak to robíme!

Milujte sa :)... Kašlať na špinavé ponožky :)

P.S. Vašim mailom sa povenujem zajtra:)!

Kristína

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?