“Skutočná aróma zamilovanej ženy“ – 1. časť

Autor: Kristen Luptáková | 22.6.2011 o 19:00 | Karma článku: 6,48 | Prečítané:  2442x

Niekto, sa zamiluje do vzhľadu uprednostní skôr fyzickú príťažlivosť ako vnútorné záležitosti. Niekto, verí v to, že osud naozaj existuje a riadi všetko od lásky, popáleniny pri varení až po to kedy si večer ľahneme do postele. Možno niekde na nedefinovateľnom mieste sú pomyslené hodiny ktoré určujú čo sa kedy stane. Však nakoniec aj tie „obyčajné hodiny" určujú časové rozhranie. Tak prečo by nemohlo niečo podobné riadiť aj nás? Dnes pre vás prvýkrát pootvorím okno do sveta žien v novej rubrike s názvom: „Svet ženy."Skúsenosti zo sveta žien/slečien/ dám či vtipné príhody. Už nemusíte tápať v ženských časopisoch ktoré miestami smerujú až k feminizmu. S úsmevom a ľahkosťou sa dá rozpoznať aj ženská duša. Dnes o tom, že ženská zamilovanosť nie je len o Vašom sexy zadku Páni :).

„Pozri sa na neho ako dobre vyzerá.“ Kedysi som sa nachádzala v prostredí kde som počúvala nespočetné množstvo viet tohto razenia. Že aké má pekné oči, chodí pravidelne cvičiť, má dokonalý účes. Po kvante viet ktoré majú jednu spoločnú vec a to fyzickú príťažlivosť dotyčného som si položila otázku: „Uniká mi niečo?“ „Je pre dnešnú, mladú ženu podstatné naozaj len to ako muž vyzerá?“ Je prirodzené ak sa muž o seba stará venuje sa športu, rozvíja svoj intelekt učením/ čítaním a samozrejme sa snaží zapôsobiť na ženu aj vonkajším vzhľadom. Ale nie je to len o dokonalom vzhľade ale o tom či muž má vyžarovanie alebo nie. 90% samotnej príťažlivosti totiž utvára/zosobňuje mužská charizma to či pôsobí bezstarostne, je prirodzený, sympatie, či schopnosť muža vyjadrovať sa na istej úrovni . To či má na bruchu tehličky je tá posledná vec ktorú s všímame. Samozrejme, že muž nás musí aj fyzicky priťahovať ale táto vlastnosť obrazne povedané je „čerešnička na torte ktorá dobre chutí.“


 

Ak sa teda žena naozaj zamiluje a slovom naozaj, myslím reálny vzťah od ktorého očakáva, že niekam bude smerovať a taktiež cíti, že rovnaké pocity zdieľa aj partner záleží jej na pre niekoho možno „nepodstavných veciach“ ako je to či podrží dvere keď vchádzate do reštaurácie, či Vás objíme keď sa rozplačete alebo vypočuje ak Vás niečo trápi. Takže dôraz na „vizuálny efekt“ sa skutočne kladie niekde v závere...

Láska nie je len o tom, že sa cítime vo vzťahu iba dobre prináša nám mnohé prekážky „Viete aby nebola nuda.“ Poviem si vtedy keď si uvedomím, že nie len život je o tej u mňa už toľkokrát spomínanej sínusoide ale aj vzťahy samotné, či už priateľské/rodinné/pracovné/ partnerské . Kolíše to občas ako krvný tlak v zlom počasí ale tak to má jednoducho byť, vyvážené ako prísady v letnom šaláte.

Možno Vám to príde staromódne, predpotopné alebo akékoľvek iné ale každá jednoduchá a normálna žena sa nezameriava na tak povrchné veci ako je fyzická krása. Však nakoniec ako hovorí moja najmilovanejšia starká: Čo z peknej misy, keď je prázdna.“ Láska je totiž cit „bez očí“ nepozerá sa na povrch ale pod povrch je to niečo podobné ako keď Vám sestrička, v nemocnici pichne injekciu. Ihla sa dostane pod kožu a látka postupne do tela až zaúčinkuje.

Vzťah však je aj o tolerancií a vzájomnom rešpekte. Tak ako muži rešpektujú napríklad to, že máme zlú náladu lebo sa nám búria hormóny alebo ideme na nákupy s kamarátkov a prídeme neskoro večer. On očakáva, že pri futbale bude mať „PPP“ = Pivo, pokoj, pohodu. Že ak si ide s kamarátmi sadnúť do baru ráno mu urobíme liek proti opici a dáme mu romantickú pusu. Nechce doma ježibabu ale tolerantnú a prispôsobivú partnerku. Tak ako rešpektujeme akékoľvek iné vzťahy, ten vzťah ženy a muža by mal dostávať viacnásobné dávky rešpektu. Vtedy to má ten správny šmrnc. Jedným s kľúčov k fungujúcemu vzťahu je navzájom sa rešpektovať.“ To si poviem vždy ak sa pozabudnem.

Záverečná bodka:

Aby, skutočný muž spoznal skutočnú ženu musí hľadať ženu nie investíciu ktorej vyčarí úsmev na tvári nová kabelka. Hoci aj hmotná vec ženu poteší, nie je to pre ňu prioritné. Občas možno nahliadneme do ženských časopisov a otočíme sa za svalnatým mužom. Ale feministické články čítame len z recesie a na cudzie mužské „pozadia“ sa pozeráme iba preto aby, sme sa utvrdili v tom, že ten čo sedí oproti nám v kaviarni za stolom a usmieva sa na nás najkrajším úsmevom pod Slnkom v našom živote znamená najviac :).

Krásne dni plné lásky Vám želá Kristína alias Kristen:)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?