„Afrika vs. Showbiznis“

Autor: Kristen Luptáková | 24.2.2012 o 19:30 | (upravené 25.2.2012 o 13:54) Karma článku: 6,09 | Prečítané:  233x

Je ľahké upratať si rebríček hodnôt? Čo k tomu človek vlastne potrebuje? Hmmmm.... Zamyslím sa. Asi  na tento „čin" treba dospieť. Nemyslím fyzicky. Myslím to tak, že človek musí svoju veľkosť objaviť tam hlboko v sebe. V detskom veku sa naučíme rozlišovať čo je dobré a čo zlé vtedy keď nám rodič povie: „Toto nesmieš lebo..."  Dospievaním sa dostaneme na akúsi vyššiu úroveň. Myslím si, že nech si tento článok prečíta ktokoľvek som si istá, že tieto veci dokáže rozlíšiť. Vedia to rozlíšiť politici, boháči, verejný činitelia či ľudia pracujúci v charitatívnych organizáciách. Vraj pomôcť môžeš iba vtedy ak máš nazvyš ale filantropií sa môže venovať aj obyčajná účtovníčka. Aj napriek tomu, že dobrú dušu nájdete v akejkoľvek sociálnej vrstve ľudia akosi zabúdajú venovať pozornosť tomu čo je naozaj potrebné...

 

Stále neviete načo narážam? Uvedieme si teda moje obľúbene praktické príklady (zbožňujem ich!:))....Ak v dnešnej dobe médií umrie nejaká „pseudo celebrita" média od televízie až po rozšírené sociálne site sú plné ľútosti, smútku a žiaľu. Ja sama som osoba veľmi empatická a myslím si, že na tom ak súcítime nie je samozrejme nič zlé. Lenže ak zomrie naozaj niekto kto pre tento svet urobil niečo prevratné, veľké koľko ľudí vyjadrí skutočnú ľútosť?  Kto si spomenie, že päťdesiat rokov dozadu zomrel človek vďaka ktorému máme dnes bežný liek?

Ďalším príkladom môžu byť deti v Afrike. Možno si poviete však sú to divoké kmene, dejú sa tam strašné veci tak prečo im venovať pozornosť? Áno, možno ide o divochov ale aj medzi nimi sa nájdu deti ktoré si zaslúžia reálne teplo domova, dobré jedlo, vzdelanie a poriadnu lekársku starostlivosť. Nedávno som pozerala dokument v ktorom sa expedícia rozhodla navštíviť údajné najteplejšie miesto na Zemi ktoré sa nachádzalo v Etiópií (tak to uvádzal dokument). V rámci svojej expedície sa rozhodli spoznávať aj zvyky kmeňa kt. toto územie obýva. Kmeň sa k nim aj k štábu zozačiatku správal veľmi priateľsky. Neskôr keď začali až príliš zasahovať do ich súkromia, atmosféra dramaticky hustla. Všetko vyvrcholilo vtedy keď maloleté dievča z kmeňa ochorelo a ľudia z expedície sa mu snažili pomôcť.  Zistilo sa, že išlo o banálnu chorobu ktorá by sa u nás vyliečila do týždňa. Tam však denne zomierajú na banálne veci desiatky ľudí. A preto sa pýtam: „Vieme  si určiť priority?" Vždy presne vieme kde, kto a v koho spoločnosti bol na akej párty. Vieme, že vedy a vtedy zomrela tá či oná známa osobnosť. Ale to, že denne umierajú stovky detí v Afrike, starší ľudia v domovoch a stávajú sa stovky nehôd nám často uniká.

Možno sa Vám 1€ zdá príliš málo ale aj to je často-krát pre ľudí mnoho. Dnes si dokonca môžete sami zvoliť komu budete pomáhať. Tak smelo do toho zahodiť bulvár a hor sa pomáhať!!...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.

ŠPORT

Od hladu zabíjal prakom holuby, Alves pokoril legendu za pár sekúnd

Futbal vám prinesie len žiarlivosť, pokrytectvo a falošných priateľov, tvrdí obranca Juventusu Dani Alves.


Už ste čítali?