„Mužom na jeden deň...“

Autor: Kristen Luptáková | 12.3.2012 o 19:45 | Karma článku: 7,36 | Prečítané:  245x

Nikto sa ma opýtal otázku: „Ak by si bola mužom na jeden deň čo všetko by si chcela urobiť?" Táto otázka mi prišla spočiatku strašne vtipná ale nakoniec som sa zamyslela čo by to asi bolo. „Asi niečo mužské čo ženy nerobia." Rozhodne by som chcela zažiť všetky tie „mužské záležitosti." Ostatné veci by som nechala tak voľne plynúť. Keď som neskôr uvažovala zistila som, že by to nakoniec nebolo také zlé. Sama viem, že ženy sú veľmi komplikované osobnosti a myslím si, že istá dávka mužského prístupu: „Mám v paži"  by sa zišla nejednej z nás. Však posúďte sami koľko pozitívna sa schováva v mužskej povahe. Mať tak aspoň časť by bolo pre ženské pohlavie nesmierne plus;).

 

Panikáááá!

Ja som taká panikárka až sa niekedy čudujem, že som nedostala doteraz infarkt. Úprimne  sa priznávam k tejto povahovej črte ktorá ma často dostáva do nepríjemností. Stres totiž dokáže človeka úplne obmedziť a následne spôsobiť mnohé nepríjemnosti. Uvedieme si príklad, pričom čerpám z osobnej skúsenosti. V škole sa snažím dosiahnuť čo najlepšie výsledky ale aj napriek tomu, že som si vedomá toho, že to naozaj viem často ma obmedzuje stres z toho, že to neurobím dostatočne dobre. Som totiž perfekcionista a stačí mi malá nedokonalosť k tomu aby som sa ocitla nespokojná či v strese. Určite v tom však nie som sama. Mnoho z Vás istotne dostane trému ak má v práci prezentovať šéfom zadanú úlohu prípadne sa uchádza o novú pracovnú pozíciu. Presne vtedy by sa nám ženám zišla istá dávka nadhľadu ktorá je tak charakteristická pre opačné pohlavie. Ako iste viete muži si z mnoho vecí ťažkú hlavu nerobia (samozrejme, že to neznamená, že ich to nezaujíma). Jednoducho myslia bez paniky :). Práve táto vlastnosť im často zaručí nejeden úspech.

 

Naozajstné priateľstvá

Neviem ako Vy ale v mojom živote je len jedna naozajstná priateľka. Tá mi vždy úprimne povie čo sa mi hodí, má svoj názor a je vždy otvorená pre diskusiu na akúkoľvek tému. Je moja dôverníčka a nikdy neprezradí žiadne moje tajomstvá. Je však známe, že ženy majú medzi sebou prirodzenú rivalitu. Vždy je tam nejaká tá bariéra. Jedna závidí to a druhá zas hento. Samozrejme, že tento jav sa väčšinou vyskytne v kolektívoch (práca, škola). Pretože do „priečinku priateľ" zaradíme len úzky okruh ľudí.  U mužov je to však úplne iné. Ich priateľstvá sú čisté a úprimné. Určite neriešia pri  spoločnom rozhovore ako ich tretí kamarát nabral nejaké to kilo alebo, že  mal na sebe nevkusné tričko. Sadnú si k televízií a riešia veci ktoré by sa možno ženám zdali banálne. Tak prečo to neskúsiť a nekašlať na to kto má čo na sebe?

Beriem  si od mužov to dobré;)

Muži majú viaceré dobré stránky ale aj tie zlé. A rovnako je to aj u žien. Takže žiadne pohlavie nechcem škatuľkovať. Od mužského pohlavia si však beriem ich nadhľad, triezve uvažovanie, schopnosť netrápiť sa (pretože ženy sa často trápia pre nepodstatné veci) a rovnako ich úprimnosť. Hovorím si, že dívať sa na svet jeden deň okom muža by nebolo až také zlé. Ak niekde „stretnem" zlatú rybku jedno želanie mám už isté;).

Prežite týždeň s úsmevom na perách ;)

P.S. Cieľ clánku nebol poukázať na nejakú zlú vlastnosť žien naopak ukázať im, že mať v paži niekedy nie je na škodu :)!

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?