„Naša-vaša budúcnosť...???“

Autor: Kristen Luptáková | 27.11.2012 o 19:00 | Karma článku: 5,25 | Prečítané:  189x

V živote sú malé a veľké rozhodnutia. Prežívame rozhodnutia dôležité - voľba životného partnera, zamestnania či kúpa domu. Potom sú tu tie menej podstatné rozhodnutia ako je voľba zeleniny do nedeľnej polievky, či kvetín na stôl do jedálne. Ale sú to naozaj rozhodnutia ktoré sú slobodné? Prekladáme si ich v hlave hore-dolu a dospejeme k záveru samostatne? Nepopieram, že sú chvíle keď potrebujeme pomocníka. Ale sú veci ktoré sú iba na nás. Ide o záležitosti ktoré nás budú sprevádzať životom dlhšie a je možné, že pri nesprávnom rozhodnutí môžeme naše smerovanie oľutovať. Je to predsa naša budúcnosť a aj keď nám rodičia počas života dajú mnoho rád ktoré neskôr dobre zúročíme je jasné, že tak ako máme právo život si zlepšiť je známe, že máme právo život si ľudovo povedané „spackať". Hovorí sa predsa, že človek sa učí na svojich prešľapoch. Niekedy treba hazardovať ako pri rulete a čakať čo bude nasledovať - ide predsa o našu budúcnosť ....

Za všetko hovorí situácia jednej mojej priateľky. Stredná sa skončila lúsknutím prsta a nastala chvíľa pohnúť sa vpred. Moja kamarátka spolu so mnou bola na základnej škole a tak viem, že mala jednotky a talent na reči....Vždy som ju obdivovala iste viete, že v dnešnej dobe nájsť jednotkára nie je jednoduché. Priateľka strávila rok na VŠ ale keďže mala pocit, že odbor jej „nesadol" zmenila ho. Po čase sa však u nej potvrdilo heslo, že to možno nie je pre ňu. Myslím si, že toto štúdium nie je jednoduché a sú ľudia čo sa o to pokúsia a povedia si STOP. Ale neznamená to, že sa na akademickú pôdu nikdy nevrátia. Ja tvrdím, že všetko čo sa nám v živote stane nám otvára okno alebo ďalšie dvere a posúvame sa ďalej.  Preto si myslím, že moja kamarátka bude mať priestor len na to nedozrel čas.

Rovnako si myslím, že jej rozhodnutie či tento rok zostane na škole alebo nie musí uskutočniť sama. Je to jej budúcnosť a neznamená to, že sa vzdáva, je slabá či neschopná. Znamená to opak.  Len skutočne silná osobnosť vie kedy povedať NIE a STOP. Rovnako vie aj to, že reakcia jej okolia nemusí byť najlepšia. Ale aj napriek tomuto faktu jej okolie nebude v jej budúcnosti a možno by sa nedokázalo k tomu tak CHLAPSKY postaviť.

Možno rodičia nebudú reagovať najlepšie ale strávia to. Pretože nech sa deje čokoľvek naša rodina pri nás stojí. A tak chcem každému odkázať. Nie je to VAŠA, ale budúcnosť toho človeka ktorému to priamo zasahuje do života. Preto chcem mojej priateľke odkázať, že je skvelá a škola bude stáť aj o rok či dva. Rodičia pochopia - časom. A čas beží stále preto sa treba po páde na zem pozbierať. Možno sa nezvládneš pozbierať sama ale zvládneš to. Liekom na všetko môže byť tak banálna vec ako je úsmev. A preto Ti jeden posielam.

Len dobré rozhodnutia prajem....

Venované statočnej priateľke LUCKE... :)

P.S Ak sa Vám páčia moje články nájdete ma na FACEBOOKU stačí dať LIKE https://www.facebook.com/KristinaKristenLuptakovaBlogy?ref=hl

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?