Tri - dva -jedna - reštart!

Autor: Kristen Luptáková | 3.6.2013 o 19:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  198x

Poznáte to Vášmu počítaču zasa niečo „sadlo na nos." Vtedy najčastejšie kliknete na tlačítko reštart a všetko by sa malo dať do normálu. Ale v živote je to trochu zložitejšie. Ak by to fungovalo tak jednoducho ako v prípade počítača všetko by bolo o čosi jednoduchšie. Ale žiadna cesta za cieľom nie je jednouchá... V ľudskom živote proste nastane moment keď potrebujete „reštartovať."  Pre niekoho to znamená vzdať sa zamestnania a odísť meditovať do hôr. Pre ďalšieho je „reštartom" vstup do manželstva. Pre väčšinu ľudí je to radikálna zmena v živote po ktorej cítia, že sú konečne na správnom mieste. Počas životného reštartu nás stretnú sklamania, prekážky a budeme padať na kolená ale ten efekt v závere je pre nás to najsladšie....

..Na..NaZdroj: Internet

 

Momentálne som vo fáze keď si denne kladiem otázku: Čo teraz? Gymnázium za chrbtom a ja viem, že dvere do sveta mám plne otvorené. Konečne môžem písať tak veľa ako som chcela, fotografovať a cestovať po svete. Budúcnosť je v mojich rukách a hviezdy sú mi naklonené. Rovnako je to v prípade kohokoľvek z Vás.

„Follow your dreams, transform your life." (Paulo Coelho) //Nasleduj svoje sny, transformuj (zmeň) svoj život.// Možno si poviete: Nie je to naivné? Kto už dnes pracuje v oblasti ktorá je pre neho zábavná? Áno, je to veľmi malá časť ľudí. Ale ako tvrdil jeden psychológ v článku, čo ma nedávno veľmi zaujal nie je to nemožné. A myslím si, že mal pravdu. Možno dosiahnutie cieľa nie je a určite nebude jednoduché, ale ten cieľ tam niekde na človeka čaká. Život sa nedá pretočiť, zastaviť a pustiť znova ako DVD. Žijeme iba raz. Prečo teda nežiť podľa svojich predstáv? Prečo sa aspoň nepokúsiť urobiť si v živote väčší komfort? Za ten pokus to podľa mňa stojí. Aspoň si jedného dňa ľahnete do postele s pocitom, že ste do realizácie svojho životného reštartu dali všetko, čo sa len dalo.

Spomeniem napríklad moju spolužiačku zo základnej školy. Vždy milovala kone, prírodu, gastronómiu a cestovanie. A dnes po kliknutí na jej profil zistím, že sa znova nachádza v nejakej vinárskej oblasti a degustuje alebo jazdí na koni... Prosto si žije svoj život tak ako sa jej to páči. A svoj život si naplánovala do ďalekej budúcnosti. A myslím si, že jej to klapne. Budem jej v tom držať palce!

Príkladom môže byť aj známa speváčka a cestovateľka Dorota Nvotová ktorá našla pokoj v cestovaní. Nepál jej tak prirástol k srdcu, že tam dodnes žije a organizuje tam expedície. Založila cestovnú kanceláriu a umožňuje ľudom uvidieť Nepál, venuje sa spevu, hrá vo filmoch. Proste reštartovala život.

Myslím si, že ak si naozaj chcete reštartovať svoj život treba „prekopať" svoje srdce. Zistiť, čo vás vlastne najviac v živote priťahuje... Je to písanie, kreslenie, kariéra v médiách? Všetko sa môže zmeniť na realitu. Alebo Vám proste všetko prerastá cez hlavu a chce to zmenu? Určite to stojí za risk. V dnešnom uponáhľanom tempe nie je priestor na zastávky a tak ľudí ničia depresie, úzkosť a uzatvárajú sa do seba. Niekedy stačí na reštart len pár minút pri knihe a dobrom čaji. Inokedy sa proste ráno prebudíte a položíte si otázku: Naozaj toto chcem?  Preto ja beriem začiatok dňa vždy ako novú šancu. V hlave mám každodenne svoje ciele a verím, že ak sa na ne budem sústrediť Vesmír sa mi nakloní a pomôže mi ich zrealizovať. Vklad do svojho sna musím dať však najskôr ja... Niekde som čítala, že vaša túžba sa začína už vo vašom sne. A tak si myslím, že snívať nie je zlé. Každý úspech bol na začiatku len snívaním v oblakoch a každá, čo i len malá zmena  Vás v živote posunie bližšie k tomu po čom túžite...

..Nech je ten Váš reštart úspechom...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém.

SVET

Po páde z mosta do Vltavy zomrel český herec Jan Tříska

Okolnosti pádu vyšetruje polícia.

ŠPORT

Pán neviditeľný odsúdil Kristoffa k striebornej medaile, kričal komentátor

Ako reagovali komentátori na Saganov triumf.


Už ste čítali?