„Temná tvár značkového oblečenia:1. časť: Náš zákazník náš otrok alebo zlodej?!“

Autor: Kristen Luptáková | 21.7.2014 o 21:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  213x

Nikdy som nebola baba „a lá“ psychicky sa zrútim ak nebudem mať sukňu podľa najnovšieho trendu. Mamina vždy kupovala časopisy o móde a kozmetike ale mňa zaujala viac samotná fotka, ako to čo mala modelka oblačné. Už na základnej škole, som sa vedela poriadne „dohabať“ a nerozumela som spolužiačkam ktoré boli na dievčenskom záchode viac ako v triede a cez hodinu matematiky sa venovali špirále viac, ako učivu ktoré sa preberalo. Dokonca sa nebojím otvorene priznať, že neznášam nakupovať a tento extrém podstupujem len v prípade nutnosti aj to v punkovom štýle: Zoberiem, zaplatím a ďalej neriešim. Som zástancom toho, že človek si má obliecť to v čom sa cíti dobre. Zároveň sa oblečenie môže stať identifikátorom našej osobnosti. Ste intelektuálka? Ítečkár? Nadšenec rockovej hudby? Ja si bez problémov dám na hlavu aj strom a je mi jedno, že sa na mňa všetci budú pozerať. Najkrajšie na živote v Prahe je, že Vašu identitu môžete naplno prejaviť. Napadlo Vás však niekedy ako sa Vaše značkové oblečenie dostane až k Vám? Je vlastne značkové?

Ako som spomínala už v úvode blogu móda môže ukázať Vaše pravé ja ale zároveň ho aj zahaľovať. Mnoho ľudí pod rúškom vyzývavého oblečenia schováva, opak toho ako sa navonok prezentuje.  Niekto zas na značkové oblečenie nedá dopustiť. Oblečenie je mnohokrát u ľudí len „hra na schovávačku.“ Verte mi, že moja skúsenosť ma priamo povoláva písať o tejto téme.

Keď som sa dozvedela, že som prijatá do značkového butiku v Prahe bola som hrozne šťastná. Išlo o jednu veľmi známu s farebnú značku z Barcelony. Dokonca som v Barcelone niekoľko rokov dozadu bola a tak vo mne pocit, že budem robiť v jednej z pobočiek tejto značky,  ktorá tam má centrálu vzbudzoval eufóriu, že sa tam možno po rokoch opäť vrátim.

Nakupovanie stále neznášam ale podstatné bolo, že obchod či skôr „obchodisko“ bol v Prahe. Splní sa mi sen žiť v mojom milovanom meste! Zo začiatku bolo všetko fajn, ale stačilo pár dní a „temná duša módy sa mi odhalila naplno.“

Keď som si občas šla niečo kúpiť, neznášala som predavačky ktoré sa mi doslova strčili do skúšobnej kabínky, doniesli mi kopu vecí a k tomu tie otázky: „Ako Vám to sedí?“ V extrémnom prípade sa mi dokonca stalo, že mi jedna slečna vliezla dnu.

Nikdy som nerozumela tomu prečo vždy slečna predavačka (odmietam použiť anglickú nadnesenú verziu) lebo stále je to predavačka, sliedi pri kabínke ako sup. Ale všetko má predsa svoj dôvod nie?

Za prvé ide o ochranu proti krádeži. V druhom rade vždy jedna predavačka má na starosti úsek kde si skúšate oblečenie. Takže okrem faktu, že Vás pekne postráži musí kabínku po Vás aj upratať. V neposlednom rade ide však o to, že je doslova zakázané zobrať si na vyskúšanie jeden kus oblečenia. V prípade, že do  obchodu príde na kontrolu niekto z vedenia, jedná sa o porušenie pravidiel. Samozrejme, že oblečenie je biznis ako všetko naokolo nás.

Ak si zákazníčka berie sukňu automaticky jej dáme k nej tričko prípadne doplnok (taška, bižutéria....). Prišla predsa utratiť tak nech to má „poriadne gule“. Peniaze sa predsa musia stále točiť.

V prípade, že je slečna predavačka na Vás milá nie je to efekt jej pokojného spánku. Zložte si prosím „ružové okuliare“ a zobuďte sa Vy! Slečna musí predávať ako drak, za úsmev je platená a ak Vám nejaké to milé slovo povie neberte to príliš vážne. Ako mi raz povedala jedna zákazníčka: „Chválite ma lebo to chcete predať.“ Mala žiaľ pravdu ale niečo pravda nebola. Neviem ako moja kolegyňa, ale ja som bola toho názoru, že tie šaty sa jej vážne hodia. Aspoň raz som šla spať pokojná ale nie nadlho. Zajtra príde ďalší deň.... 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kde Rómovia nie sú súčasťou problému, ale jeho riešenia

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.

Autorská strana Jakuba Fila

Je to akoby sme si v garáži pustili motor a ešte aj pridávame plyn

O klíme si kladieme falošné otázky.


Už ste čítali?