„Tvoja duša Ti odpovie na každú otázku“

Autor: Kristen Luptáková | 4.10.2014 o 20:41 | (upravené 4.10.2014 o 21:15) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  247x

Občas sa nám v hlave dajú doslova tony vecí. Farebné, biele smutné i veselé. Nevieme ako veci vyriešiť a zrazu prídeme na správnu odpoveď. Postačí však päť minút a naša odpoveď  sa nám zdá nesprávna a sme tam kde sme boli. Na úplnom začiatku. Kde nájdeme odpovede na ten „guláš“ čo máme v hlave? Niekedy po tom pátrame celé dni, týždne či dokonca roky. Odpoveď je pritom jednoduchšia ako si myslíme. Hovorí sa, že prvá odpoveď na všetky naše otázky je tá správna. Nájdeme ju hlboko v nás. Stačí ak otázky kladieme našej duši a všetko je zrazu „menej temné.“ Občas to chce menej práce a inokedy zase viac. Podstatné je, že vieme kde hľadať. 

Keď sa dobrovoľne stanete „vlkom samotárom“ prepadnú Vás v jeden deň farebné chvíle a na ten ďalší sa všetko zdá, ako čierno-čierna tma. Musím sa priznať, že ma tieto pocity dosť zaskočili. Nestačí ak sa takto cítim raz do mesiaca len z dôvodu, že mi Boh udelil ženské pohlavie? Zrejme má Osud, Boh či Budha rád sarkazmus a tak nám denne pripravuje životné skúšky. Možno nechce aby sme sa nudili.

Moja teta mi povedala, že stačí len naše rozhodnutie a všetko sa môže zmeniť. Je len na nás či sa rozhodneme pre „svetlo“ alebo „tmu.“ Stačí naozaj tak málo aby nám bolo lepšie? Vie nám na všetky otázky ktoré si denne kladieme odpovedať naša duša? Stačí sa tešiť z maličkostí a zrazu si uvedomíme hodnotu vecí? Je pocit samoty naozaj len naše rozhodnutie?

Občas je samota pre človeka liekom aj keď si myslí, že je jeho prekliatím. Najgeniálnejšie myšlienky predsa vznikajú z ticha vo fáze keď sa rozhodneme, otvoriť dušu sebe samému. Každá životná skúška nás dokáže posunúť o krok vpred...

Pár dní dozadu mala jedna z mojich priateliek pomenujeme to „duševnú krízu.“ Práve počas toho ako som čítala jej myšlienky a snažila som sa do nej vžiť uvedomila som si, že stačí ak sa sama seba opýta a príde na to čo ju vlastne trápi. Uvedomila som si, že nech jej napíšem čokoľvek ba myslím si, že ani keby navštívila psychológa tak by jej nepomohol. K čomu by jej vlastne bol? Stačí ak položíme sami sebe pár otázok a zistíme, že nepotrebujeme ani lieky na spanie. Zvolíme si svetlo a všetko sa zrazu zdá farebnejšie. Úloha to nie je ľahká, ale za pokus to stojí. Nakoniec život je len jeden a treba ho prežiť naplno. Tak aká bude Vaša voľba?  

...Venované mojej najlepšej priateľke Monike... Nech v Tvojom živote denne svieti SLNKO!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kde Rómovia nie sú súčasťou problému, ale jeho riešenia

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.

Autorská strana Jakuba Fila

Je to akoby sme si v garáži pustili motor a ešte aj pridávame plyn

O klíme si kladieme falošné otázky.


Už ste čítali?