Vážiť si okamih...

Autor: Kristen Luptáková | 16.4.2016 o 18:00 | Karma článku: 6,25 | Prečítané:  213x

Okamih. Jednoduché slovo. Možno ho málo používame ale vedzte, že aj ten najjednoduchší okamih môže v našom živote, tvoriť veľké veci. V dnešnej dobe ktorá je čoraz rýchlejšia prehliadame všadeprítomné „čaro okamihu.“ 

Denne zažívame mnohé situácie ktoré môžu zmeniť nás život. Lenže často zabúdame skutočne vnímať a možno neskôr zistíme, že práve ten konkrétny okamih nám mohol zmeniť život. Možno sa len stačilo pozerať v električke okolo seba miesto obrazovky mobilného telefónu. Možno tam niekde sedí žena/muž tvojho srdca...

Posledné dni boli pre mňa veľmi náročné. Nie len po emočnej ale i fyzickej stránke. Keď sa snažíte urobiť často rozhodujúce zmeny vo vašom živote zistíte, že nie vždy všetko ide podla vašich predstáv. Uvedomíte si, že pokiaľ sa dostanete do vytúženého cieľa budete musieť potiť krv a možno potečú i slzy. Rozhodla som sa, že urobím radikálne zmeny nie len v profesijnom ale i osobnom živote. Namyslím si, že som niekdy bola povrchná (zameraná na materiálne) ale posledné týždne som si konečne našla čas na premýšľanie. Uvedomila som si, že hmotné veci sú síce v našom živote potrebné ale najdôležitejší je práve okamih. Je jedno čí máte najdrahší telefón, luxusné zariadenie vo vašom byte a v chladničke šampus za niekoľko stoviek eur. Stavať v našom živote sa dá jedine na okamihoch. Čo tak zbaliť do cestovnej tašky šampus, telefón a odletieť len tak do Ríma? Na ten okamih určite nezabudneš a budeš si ho vážiť určite viac ako keď si ten šampus len tak otvoríš na terase.

Mozaiku nášho života tvoria práve okamihy. Možno to „TEN HORE“ zariadi tak, že prežijeme okamihy krušné, stresujúce a nepríjemné. Robí to však len preto aby sme nezabudli na fakt, že nemôžeme mať všetko. Alebo nám len chce ukázať, že dlho stojíme na jednom mieste a zabudli sme tie okamihy treba prežívať naplno. Jeden priateľ mi povedal, že každý deň by sme mali prežívať naplno. Nech sa venujeme čomukoľvek. Či už je to cvičenie, štúdium alebo práca. Pretože práve tieto „zaplnené dni“ tvoria v našom živote spomienky. Pokiaľ deň premárnime zabudneme, že sa v našom živote udial. Ale ak ho strávime zmysluplne, navždy zostane v našich spomienkach.

Každý z nás si vo svojom živote prechádza po svojej vlastnej ceste. Nejednému z nás sa občas stane, že si zabudneme vážiť okamih. Nikdy nevieme či to nebude naposledy. Preto by sme každý okamih mali prežívať viac než stopercentne. Pretože najväčšie hodnoty života, sú prozaickejšie než sa zdá. Je to ranné zore, úsmev toho koho milujete, obyčajné denné záležitosti ktoré urobia radosť vašej polovičke. Nech je všetko čo sa vo vašom živote deje, dostane prívlastok OKAMIH. Robte veci tak ako to cítite a nemajte vo vašom živote len všedné dni na ktoré sa zabudne. Milujte, behajte, študujte a tvorte vlastné okamihy. Ak vám život prinesie aj nepríjemné okamihy nezabudnite, že humor je liekom na každú bolesť.              

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kde Rómovia nie sú súčasťou problému, ale jeho riešenia

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.

Autorská strana Jakuba Fila

Je to akoby sme si v garáži pustili motor a ešte aj pridávame plyn

O klíme si kladieme falošné otázky.


Už ste čítali?