Keď muž nemiluje ženu. Alebo keď ťaháš za lano vzťahu silnejšie... (I. časť)

Autor: Kristen Luptáková | 19.4.2016 o 18:00 | Karma článku: 3,46 | Prečítané:  723x

Možno sa niekedy tvárime, že tento „zločin proti našim srdciam“ sa nedeje. Lenže k nemu dochádza denne. Dokonca si myslím, že sa nestáva len nám ženám ale i mužom. 

 Teraz chcem však túto záležitosť riešiť, len z čisto ženského uhla pohľadu. Mnoho z nás má pocit, že ide vo vzťahu na plné obrátky a jeho partner si užíva len jazdu na pol plynu. Aj takéto vzťahy existujú. Preto som rada, že som sa ocitla vo fáze keď už vo vzťahu jednoducho odmietam ťahať za lano väčšou silou. Pripadá mi to jednoducho nefér. Nakoľko som sa sama v tejto situácií ocitla rozhodla som sa, že vám s odstupom času opíšem niektoré, nie veľmi príjemné situácie. Nebudeme si predsa klamať všetci vieme, že ak nás nemiluje raz to prosto rupne...

„To čo máš na sebe?“

Ako som ja len neznášala túto otázku. Hneď na úvod musím podotknúť, že konštatovanie nebolo na mieste. Určite nie od „chlapa“ neupraveného, zanedbaného u ktorého slovo vkus bolo niekde na dne slovníka. Moja chyba, že som to trpela ale aspoň viem, že toto už nechcem. K čomu utrácať za oblečenie? Lepšia je predsa investícia do poriadnej párty, kde ide alkohol potokom. V tomto smere je to úplne jednoduché. Ak ťa miluje je mu jedno čo máš na sebe, ale zároveň tomu človeku stojíš za to, že venuje pár minút úprave samého seba. Hovorí sa, že muž je obrazom ženy a naopak. Napríklad ja osobne chodím nakupovať najradšej mužské veci. Takže moja rada je, že si z toho treba urobiť zábavu. Zároveň si myslím, že nároky žien/mužov v dnešnej dobe sú veľké. Kto by chcel zanedbaného partnera?

To je môj syn!“

Na tento jav si daj veľký pozor! Pretože to je predsa jej syn! Jej miláčik a nezabudni, že ty si len votrelec na cudzom pozemku. Ideš po veľmi tenkom ľade a môže sa stať, že sa niekde neočakávane prepadneš. Myslím si, že je vo všeobecnosti prospešné mať dobre vzťahy s rodinou partnera. Ak jeho rodine nesadneš, bude to neustále len o boji. Moja kamarátka si ho vzala. Ona kočka. On síce môj kamarát, ale trochu ako baba. Ale však prečo nie? Bola tam jedna chyba. Vlastne dve. Lož a fakt, že jeho matka ju ponižovala a ohovárala. Verejne bez hanby, okato. Čo na to fešák? Miesto toho aby bránil svoju manželku rozhodol sa, že bude vždy utekať. Až raz nie len, že prišla na veľkú lož (k tej sa ešte dostaneme) ale došla jej trpezlivosť a podala o rozvod. Po necelom roku. Ponaučenie je jasné. Rodinu si nevyberáš, ale partner je tvoja voľba. Preto bolo pre mňa nesmierne ponižujúce keď som sa dozvedela, že celé naše súkromie s mojím partnerom preberá moja potencionálna svokra. Keď si raz narazíš mamičkára, bude sa to nad tebou vznášať ako čierny mrak.

„Lož má krátke nohy...“

Klamal mi. Hnusne. Dokonca do očí. Myslel si, že som hlúpa. Myslel si, že na to neprídem. Keď mi tvrdil, že sa učí do školy a ja som ho chcela prekvapiť s koláčom. Tak som sa rozhodla, že mu len tak zavolám. Vždy bol v bare alebo dokonca niekde mimo mesta. Pár krát sa mi priznal a keď zistil, že ma to až tak nerozhodí jednoducho klamal. Zároveň sa opäť vraciam k mojej priateľke. Tá jedného dňa prišla do banky a zistila, že jej nedajú úver lebo jej už manžel má dlhy. Keby som jej pred svadbou nehovorila nech si to preklepne. Darmo, láska je slepá a niekedy aj hluchá. K tomuto poviem iba jedno. Ak ťa muž raz oklame (alebo nebodaj podvedie) zopakuje to znova a znova. Či si to priznáš alebo nie. Vzťah je dôvera. Tú dôveru si musíte postupne vybudovať. Snažím sa mužom v mojom živote dať slobodu. To, že žijeme v páre neznamená, že to prestaneme byť my. Každý predsa potrebuje slobodu, priestor a čas pre seba. Ak ti dá partner tento luxus, nezneužívaj ho ale váž si tento prístup. Nie je to samozrejmosť ale prejav absolútnej dôvery.

Venované Deniske B. Lebo je to úžasná a silná žena. Mám ťa rada. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Polícia zastavila trestné stíhanie vo veci zabitia Violy Macákovej

Polícia v minulom roku viedla v prípade trestné stíhanie pre zabitie.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Česi chcú covid oblafnúť. Ako všetko a vždy, ale teraz narazili

Všetci spolu, občania aj ich vodca, úplne zlyhali.


Už ste čítali?